Psk. Kübra Kazmacı

Klinik Psikolog

İletişim Bilgileri

Doktor Hakkında

Lisans eğitimimi Orta Doğu Teknik Üniversitesi (KKK) Psikoloji Bölümünde tamamladım ve onur belgeleri almaya hak kazandım. Bu süreçte Gelişim Hastanesi ve İskenderun Devlet Hastanesinde staj yaptım.

Pek çok seminer ve sertifikalı eğitim programlarına katıldım. Lisans eğitimimin son yılında başvurduğum Yüksek Lisans programına burslu olarak kabul aldım ve İtalya’daki Universita Degli Studi di Bergamo ‘da Bireyler, Aileler ve Şirketler için Klinik Psikoloji programını başarıyla bitirdim.

Affetme konusunun psikoloji literatüründeki öncülerinden Francesca Paleari süpervizörlüğünde yüksek lisans tezimi tamamladım. Yüksek Lisans sürecinde, University of Denver’de profesör olan Edward Hale Martin’den Rorschach ve MMPI kişilik testlerinin uygulanması ve yorumlamasını öğrendim.

İtalya’da Sistemik Terapide “Milano Yaklaşımı” olarak bilinen programın öncüleri Prof. Pietro Barbetta ve Prof. Valeria Ugazio’dan dersler aldım. Ayrıca, İngiltere Örgütsel Psikiyatri & Psikoloji Program Başkanı Terasa D’oliveira’dan örgütsel psikoloji dersini tamamladım. Eş zamanlı olarak İtalya’nın ve diğer pek çok Avrupa ülkesinin en büyük mülteci destek sistemli kuruluşu olan Cooperative Ruah’da dünyanın dört bir yanından gelen mültecilerle staj kapsamında 1 yıl çalıştım.

Uluslararası akrediteli olan eğitim programını tamamlayarak Oyun Terapisti uygulayıcısı olmaya hak kazandım ve çocuklarla çalışmaya başladım. Yetişkin terapilerine katkı olarak, bağımlılıkların tedavisi için hipnoz eğitimini tamamladım ve hipnozla sigarayı bıraktırma konusunda atölyelere katıldım.

Şu anda İskenderun Gözde Cerrahi Tıp merkezinde Klinik Psikolog olarak danışan görmekteyim.

Randevu Al